Meertaligheid in de klas? Alle tips op een rijtje

Van maandag 9 tot zaterdag 14 februari 2026 vindt de eerste Brusselse Week van de Meertaligheid plaats. We zetten hier graag onze schouders mee onder en daarom geven we je alvast een hoop materialen en tips mee.

Gedurende die hele week zullen er allerlei activiteiten plaatsvinden in het hele Brussels Gewest en in de Beurs, met een slotdag in het Beursgebouw op 14 februari. 

Omgaan met meertaligheid is een van de kernthema’s van de Onderwijsbibliotheek. Daarom zetten we in deze extra nieuwsbrief een aantal handige materialen voor scholen op een rijtje. Onder meer onze meertalige prentenboeken komen aan bod, aangevuld met heel wat achtergrondinformatie

Naast de materialen uit onze Onderwijsbibliotheek brengen we ook graag een aantal online middelen onder de aandacht. Met deze websites en materialen kun je op je school al heel wat stappen zetten rond omgaan met meertaligheid.

Wil je ten slotte weten hoe jouw leerlingen aankijken tegen meertaligheid? Bekijk dan zeker het onderstaande filmpje van op Brussel vol Taal of beluister onze podcasts over meertaligheid.